Ekonomi

OpenAI GPT-4 Turbo’yu tanıtıyor

HANDE BERKTAN

ABD merkezli yapay zeka şirketi Open AI, GPT 4 Turbo, ChatGPT’yi destekleyen yeni GPT dil modeli geliştirdiğini açıkladı. T Urbo versiyonu değerli yeniliklerle geldi.

Şirket, GPT 4’ün turbo versiyonunu “daha güçlü ve daha ucuz” olarak tanımlıyor İşe yarıyor. GPT-4 Turbo’nun iki versiyonu mevcuttur olacak. Bunlardan biri metnin tamamını analiz eden bir versiyondur. diğeri metin ve görsellerin bağlamını anlayan ikinci bir versiyon. Metin analizi modeli, bugünden itibaren bir API aracılığıyla ön izleme olarak kullanıma sunuldu . OpenAI her ikisini de yapar önümüzdeki haftalarda genel kullanıma sunmayı planladığını söylüyor.

OpenAI blog yazısında “GPT-4 Turbo’nun GPT-4’e göre çeşitli iyileştirmeleri var” diye paylaştı. , Bunlardan biri, isteklere yanıt verirken kullanılabilecek daha yeni bir bilgi tabanıdır. Tüm dil modelleri gibi GPT-4 Turbo da öncelikle kelimeleri tahmin etmeye yönelik istatistiksel bir araçtır. . GPT-4, Eylül 2021’e kadar web verileriyle eğitildi ancak GPT-4 Turbo’nun bilgi sınırı halbuki Nisan 2023 ” açıkladı.

Yeni yapay zeka tabanlı dil modelinde kullanıcıların seçebileceği altı ses bulunacak. Bu formda herhangi bir sorunun cevabını çeşitli seslerden duymak mümkündür. Modelin geliştiriciler için GPT 4’ten 3 kat daha ucuz olacağını da ekleyelim. Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak olan GPT 4 Turbo şu anda geliştiriciler için ön izleme aşamasında.

termalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu